06:47:04 - 22.05.2019

W środę, 20 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej - w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego- odbył się IV Gminny Konkurs „Mistrzowie Języka Polskiego”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Czernichów rywalizując w następujących kategoriach: ortografia, poprawność językowa, frazeologia, bogactwo wypowiedzi, literatura (znajomość usłyszanych tekstów), sławni Polacy (pisarze, poeci, kompozytorzy, malarze).

Szkołę Podstawową w Rybnej reprezentowali uczniowie klasy 7a: Anna Stawiarska, Michał Malik oraz Jakub Tekieli. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych i zajęli I miejsce! Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania kierujemy również dla Pani Kingi Duszyk-Suder za przygotowanie uczniów do konkursu.