14:38:51 - 24.08.2019
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

Już po raz dziewiąty nasza szkoła dołączyła do akcji „Odblaskowa Szkoła”. Celem projektu jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Działania, które są realizowane w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa uczniów to m.in: przekazanie uczniom odblasków, zapoznanie i przypominanie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, spotkania z funkcjonariuszami policji, gazetki szkolne nt. bezpieczeństwa na drodze.

Oto poszczególne działania zrealizowane w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa uczniów:

1). Najmłodsi uczniowie szkoły poznawali znaki drogowe i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

2). Klasy pierwsze otrzymały odblaski w ramach spotkania z Policjantem z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Podczas wręczania odblasków dzieci mogły wysłuchać ciekawego wykładu na temat bezpieczeństwa na drodze, zakazie wsiadania do obcych samochodów w celu podwiezienia do domu. Pan Policjant odpowiadał także na pytania dotyczące jego zawodu.

3). Uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I-III i klasy IV wzięły udział w spotkaniu z Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Pan Policjant przypomniał wszystkim uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, powiedział o nakazie noszenia odblasków, pokazał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także sprawdził wiedzę uczniów poprzez zadawanie wielu ciekawych pytań. Po zakończeniu wykładu uczniowie zaprezentowali odblaskową modę. Odblaskowe stroje dzieci wykonały z pomocą rodziców, którzy zadbali o to, aby w tym dniu dzieci były szczególnie widoczne. Uczniowie za aktywne uczestnictwo w spotkaniu otrzymali pamiątkowe odblaskowe naklejki (z firmy ubezpieczeniowej Warta). W tym samym dniu dzieci z klas I-III otrzymały opaski odblaskowe (z firmy PZU). Na przerwach uczniowie rozdawali swoim kolegom i koleżankom odblaskowe naklejki promując przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

4). 200 uczniów otrzymało kamizelki odblaskowe w ramach realizowanego projektu: „Śmieci mniej- Ziemi lżej”. Uczniowie w odblaskowych kamizelkach uczestniczyli w sprzątaniu swojej miejscowości.

5).Na lekcjach uczniowie, wspomagani przez nauczycieli utrwalali wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego, w salach lekcyjnych można było zauważyć znaki drogowe, plakaty na temat zasad poruszania się po drodze, a na korytarzu szkolnym gazetki ścienne.

Przeprowadzona akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Drogi Rodzicu przypominaj dziecku o noszeniu odblasków! Dobra widoczność to podstawa!

Odblaskowa szkola

Zobacz galerię