14:38:51 - 24.08.2019

Już po raz dziewiąty nasza szkoła dołączyła do akcji „Odblaskowa Szkoła”. Celem projektu jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Działania, które są realizowane w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa uczniów to m.in: przekazanie uczniom odblasków, zapoznanie i przypominanie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, spotkania z funkcjonariuszami policji, gazetki szkolne nt. bezpieczeństwa na drodze.

Oto poszczególne działania zrealizowane w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa uczniów:

1). Najmłodsi uczniowie szkoły poznawali znaki drogowe i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

2). Klasy pierwsze otrzymały odblaski w ramach spotkania z Policjantem z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Podczas wręczania odblasków dzieci mogły wysłuchać ciekawego wykładu na temat bezpieczeństwa na drodze, zakazie wsiadania do obcych samochodów w celu podwiezienia do domu. Pan Policjant odpowiadał także na pytania dotyczące jego zawodu.

3). Uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I-III i klasy IV wzięły udział w spotkaniu z Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Pan Policjant przypomniał wszystkim uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, powiedział o nakazie noszenia odblasków, pokazał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także sprawdził wiedzę uczniów poprzez zadawanie wielu ciekawych pytań. Po zakończeniu wykładu uczniowie zaprezentowali odblaskową modę. Odblaskowe stroje dzieci wykonały z pomocą rodziców, którzy zadbali o to, aby w tym dniu dzieci były szczególnie widoczne. Uczniowie za aktywne uczestnictwo w spotkaniu otrzymali pamiątkowe odblaskowe naklejki (z firmy ubezpieczeniowej Warta). W tym samym dniu dzieci z klas I-III otrzymały opaski odblaskowe (z firmy PZU). Na przerwach uczniowie rozdawali swoim kolegom i koleżankom odblaskowe naklejki promując przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

4). 200 uczniów otrzymało kamizelki odblaskowe w ramach realizowanego projektu: „Śmieci mniej- Ziemi lżej”. Uczniowie w odblaskowych kamizelkach uczestniczyli w sprzątaniu swojej miejscowości.

5).Na lekcjach uczniowie, wspomagani przez nauczycieli utrwalali wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego, w salach lekcyjnych można było zauważyć znaki drogowe, plakaty na temat zasad poruszania się po drodze, a na korytarzu szkolnym gazetki ścienne.

Przeprowadzona akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Drogi Rodzicu przypominaj dziecku o noszeniu odblasków! Dobra widoczność to podstawa!

Odblaskowa szkola