09:50:43 - 24.05.2018

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy piątej. Treść została przepleciona pieśniami patriotycznymi w wykoniu szkolnego chóru.

3 MAJA 2018

Podążaliśmy szlakiem czarnym początkowo z Rabki - wyciąg  narciarski i wejście na szlak czerwony, który bezpośrednio prowadził na Turbacz. Po drodze przystanek Maciejowa schronisko PTTK, 40 min póżniej schronisko PTTK na Starych Wiercharch i tam załamanie pogody deszcz, mgła i spadek temperatury, na Turbacz dotarliśmy przemoczeni, wychłodzeni ale zadowoleni u celu. Póżniej ognisko integracyjne, dyskoteka.. Dzień następny - pobudka, śniadanie i wymarsz początkowo szlak czerwony a póżniej odbicie na niebieski w stronę Koninek, po drodze lekcja w Obserwatorium Astronomicznym na Suhorze i dalej zejście nartrostradą na górze Tobołów do Koninek.

Joanna Olchawa

Turbacz 2018

Zobacz Galerię

We wtorek 27 marca w naszej szkole miał miejsce II Gminny Konkurs Recytatorski im. Williama Szekspira w języku angielskim dla uczniów klas II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej. Do Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rybnej przybyli reprezentanci szkół z Czernichowa, Wołowic, Czułówka i Nowej Wsi Szlacheckiej. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Weronika Gwizdała, Paulina Zalarska i Adrian Kaim. Uczestnicy recytowali fragmenty z wybranych dzieł Williama Szekspira. Ocenie podlegał stopień opanowania tekstu, poprawność wymowy w języku angielskim, interpretacja tekstu i wrażenia artystyczne. Wszyscy uczestnicy prezentowali tak wysoki poziom, że Jury miało naprawdę „trudny orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzcę II edycji Konkursu.

I miejsce zajęła Kamila Bereta ze szkoły w Wołowicach,

II miejsce zajęła Gabriela Gądzik ze Szkoły w Nowej Wsi Szlacheckiej,

III miejsce zajęła Aleksandra Kopeć ze szkoły w Czernichowie.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs j.ang

Zobacz Galerię

Dnia 21 marca w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz Milenki Zalarskiej - siostry uczennicy z klasy trzeciej "a". Zbieraliśmy pieniążki na leczenie Milenki. Pomysłodawcą akcji była maja Zawadzka uczennica kl. 3a przy dużym zaangażowaniu wszystkich rodziców i wychowawczyni Stanisławy Bałuszek. Szczególne podziękowania kierowane są do rodziców, którzy zaplanowali i przeprowadzili całą akcję. Są to panie: Marta Ciembronowicz, Justyna Kobiela, Bogusława Suślik, Karolina Zawada, Bożena Kromka oraz Państwo Katarzyna i Wojciech Zawadzcy. Rodzice przygotowali zdrowe owocowe soki oraz upiekli wiele słodkich ciast i ciasteczek. Za przygotowanie tych smakołyków dziękujemy panu Jackowi Dańdzie oraz paniom: Monice Majcher, Wioletcie Bojdzie, Annie Szostak, Marcie Suślik, Joannie Stanisławskiej, Anecie Celej. Pomocą wykazały się również dziewczynki z klasy piątej i klas trzecich gimnazjum. Wyrazy wdzięczności dla nauczycieli, pracowników naszej szkoły, uczniów i ich rodziców za okazaną pomoc i "wielkie serce". Na powyższy cel zebrano 3000 zł, które przekazano Milence przez Fundację "Rozszczepowe marzenia"

Gorące podziękowania wszystkim darczyńcom oraz pani dyrektor Małgorzacie Sadomskiej za poparcie i umożliwienie przeprowadzenia akcji.

Uczniowie kl.3a,

Rodzice i Wychowawca

part 1522075466628

Zobacz Galerię

Dnia 6 lutego 2018r. w naszej szkole uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym, panem Marcinem Krydą. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, że nawet one mogą pomóc i uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Mamy nadzieję, że nie będziemy nigdy musieli z tej wiedzy korzystać. Wszystkim życzymy wspaniałych pełnych nowych wrażeń, bezpiecznych ferii.

przygot. Iwona Kramarczyk

Ratujemy