05:17:23 - 19.04.2019

Uczniowie naszej szkoły odnoszą kolejne sukcesy sportowe! Drużyna siartkarska chłoców zdobyła Mistrzowstwo Gminy Czernichów w Piłce Siatkowej i tym samym uzyskała awans do Mistrzowstw Powiatu Krakowskiego. Natomiast siatkarska drużyna dziewcząt zdobyła trzecie miejsce podczas Mistrzowstw Powiatu Krakowskiego, rywalizując ze szkołami podstawowymi z Liszek, Przegini, Krzeszowic, Skawiny, Zabierzowa, Woli Zachariaszowej i Świątnik Górnych.

Duży sukces odniosła również uczennica klasy VIIa – Natalia Łącka, zajmując trzecie miejsce na Mistrzowstwach Powiatu Krakowskego w Pływaniu Stylem Dowolnym i uzyskując awans do Mistrzowstw Województwa Małopolskiego.

Zawody2

Dnia 12 marca, uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wzięli udział w Moblinej Wystawie Naukowej zorganizowanej w Czernichowie przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Mobilna ekspozycja „Naukowiej – opowieść o powietrzu” przybliżyła uczniom problem zanieczyszczenia powietrza. Ponadto uczniowie mogli korzystać z animacji, poczty pneumatycznej, okularów rozszerzonej rzeczywistości i mapy zapachów. Natomiast uczniowie młodszych klas mogli oglądać pokazy naukowe odbywające się na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy.

Dziewczęca drużyna siatkarska z klas gimnazjalnych zajęła pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Udział w zwodach brały cztery drużyny z Gminy Czernichów. Były to drużyny ze Szkół Podstawowych w Kamieniu, Czernichowie, Przegini Duchownej i z Rybnej. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zostały Mistrzyniami Gminy Czernichów. Będą reprezentować gminę na Mistrzostwach Powiatu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Siatkarki

1 marca obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświącony pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu.

Wykleci

W środę, 20 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej - w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego- odbył się IV Gminny Konkurs „Mistrzowie Języka Polskiego”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Czernichów rywalizując w następujących kategoriach: ortografia, poprawność językowa, frazeologia, bogactwo wypowiedzi, literatura (znajomość usłyszanych tekstów), sławni Polacy (pisarze, poeci, kompozytorzy, malarze).

Szkołę Podstawową w Rybnej reprezentowali uczniowie klasy 7a: Anna Stawiarska, Michał Malik oraz Jakub Tekieli. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych i zajęli I miejsce! Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania kierujemy również dla Pani Kingi Duszyk-Suder za przygotowanie uczniów do konkursu.