14:36:45 - 24.08.2019

W piątek, 14 czerwca 2019 roku w szkole odbył się komers najstarszych klas. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 od zatańczenie tradycyjnego poloneza przez uczniów klas: VIII, IIIA i IIIB. Po części oficjalnej zaczęła się zabawa taneczna i poczęstunek. Młodzież bawiła się wyśmienicie. Ten wieczór z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Komers

Przez cały rok szkolny uczennice naszej szkoły należące do Grupy Apostolskiej przygotowywały i prowadziły spotkania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ewangelię poznawali w sposób aktywny i twórczy. Nie brakowało dobrej zabawy.

Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom cudownych wakacji. Zapraszamy od września na dalszy ciąg przygód z Ewangelią!

Grupka

Już trzeci uczniowie naszej szkoły byli z pielgrzymką na spotkaniu Lednica 2000. Coroczne wyjazdy nie ograniczają się tylko do spotkań lednickich. Po drodze uczniowie zwiedzali Poznań, Gniezno i Licheń. Te dwa dni są czasem spotkania nie tylko z młodymi z całej Polski i różnych zakątków świata, ale również ze sobą nawzajem w naszej niewielkiej pielgrzymkowej wspólnocie. Uczestnicy mogą ze sobą pobyć, porozmawiać, pośmiać się. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Lednica

9 czerwca 2019 roku nasza szkolna i lokalna społeczność obchodziła 200 - lecie powstania placówki. Uroczystości rozpoczęła msza święta, a wspaniali goście uświetnili ją swoją obecnością. Z tej okazji odbyła się premiera filmu poświęconego historii szkoły, która sięga XIX wieku. Było to wzruszające przeżycie dla każdego, komu szkoła jest bliska. Obchody wzbogaciły występy artystyczne dzieci, stoiska tematyczne przygotowane przez nauczycieli wraz z ich podopiecznymi oraz pyszne jedzenie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nagrody w loterii fantowej ufundowane przez sponsorów. Był to czas spędzony w miłym gronie oraz niezapomnianej atmosferze, wśród ludzi, którzy wspólnie pracują na rzecz dzieci i swojej małej ojczyzny.

Piknik1

Podczas Pikniku Rodzinnego odbywającego w niedzielę, 9 czerwca, uczennice klasy VIII prowadziły stoisko „Trzymaj Formę”. Było ono podsumowaniem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny, w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Na stoisku zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkursie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Nagrodami były zdrowe przekąski w postaci owoców.

Trzymaj forme