23:33:24 - 14.10.2019

W poniedziałek, 30 września uczennice klas 8a i 8b przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów. Z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie bawili się wspólnie na dyskotece. Dziewczyny zadbały o poczęstunek oraz zapewniły rozrywkę w postaci quizu wiedzy na temat wydarzeń klasowych. Młodzież bawiła się świetnie do samego końca imprezy.

Dyskoteka

W dniach od 14 do 21 września uczniowie klasy 6a i 6b Szkoły Podstawowej w Rybnej wypoczywali na zielonej szkole we Władysławowie – Chłapowie. Ta nadmorska miejscowość turystyczna słynie m.in. z bliskiego sąsiedztwa Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie – usytuowanego w parku nad samym morzem. Ośrodek ten specjalizuje się w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów.

Podczas pobytu uczniowie zwiedzili przylądek Rozewie, uważany do niedawana za najdalej wysunięty na północ obszar Polski, a także znajdującą się tam latarnię morską. Atrakcją Półwyspu Helskiego było Muzeum Obrony Wybrzeża oraz przejazd kolejką wąskotorową. Uczestnicy zielonej szkoły odwiedzili również Akwarium Gdyńskie. Powitali fontannę Neptuna w Gdańsku, a następnie – pokonując statkiem rzekę Motławę – dopłynęli do Westerplatte – miejsca, w którym 1 września 1939 roku rozpoczął się atak Niemiec na Polskę.

Odmianą od muzealnych szlaków był spacer po molo i deptaku w Juracie, która (to miejscowość Mierzei Helskiej) jest jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce. Dodatkowo w drodze powrotnej lody w Jastarni.

Uczestnikom zielonej szkoły towarzyszyła wrześniowa, ale słoneczna aura. Codzienne spacery po plaży oraz morska bryza z pewnością dostarczyły wszystkim miłośnikom Bałtyku sporą dawkę jodu i rumieńce na twarzy.

Zielona szkoa

Podczas wakacji, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch wyjazdach zorganizowanych w ramach akcji „Lato na wsi”.

W dniach 4-5 sierpnia kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży, pod opieką rodziców i nauczycieli udała się w Tatry. Wędrówka z Murowańca nad Czarny Staw Gąsienicowy i powrót Doliną Jaworzynki dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Następnego dnia uczestnicy z miejsca noclegowego udali się do Doliny Małej Łąki, stamtąd przeszli na Przysłup Miętusi i zakończyli wycieczkę spacerem przez Dolinę Kościeliską.

Natomiast w dniach 19-21 sierpnia, ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci i dorosłych uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Zwiedzanie Rynku miasta i Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem, wizyta we Wrocławskim ZOO, oglądanie Panoramy Racławickiej i panoramy miasta z tarasu widokowego budynku Sky Tower oraz wizyta w Hydropolis – centrum nauki i wiedzy o wodzie, to tylko część atrakcji, jakimi miasto zachwyciło uczestników. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obydwu wyjazdów.

Lato na wsi

W piątek, 14 czerwca 2019 roku w szkole odbył się komers najstarszych klas. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 od zatańczenie tradycyjnego poloneza przez uczniów klas: VIII, IIIA i IIIB. Po części oficjalnej zaczęła się zabawa taneczna i poczęstunek. Młodzież bawiła się wyśmienicie. Ten wieczór z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Komers

Przez cały rok szkolny uczennice naszej szkoły należące do Grupy Apostolskiej przygotowywały i prowadziły spotkania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ewangelię poznawali w sposób aktywny i twórczy. Nie brakowało dobrej zabawy.

Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom cudownych wakacji. Zapraszamy od września na dalszy ciąg przygód z Ewangelią!

Grupka