05:17:23 - 19.04.2019
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

Uczniowie naszej szkoły odnoszą kolejne sukcesy sportowe! Drużyna siartkarska chłoców zdobyła Mistrzowstwo Gminy Czernichów w Piłce Siatkowej i tym samym uzyskała awans do Mistrzowstw Powiatu Krakowskiego. Natomiast siatkarska drużyna dziewcząt zdobyła trzecie miejsce podczas Mistrzowstw Powiatu Krakowskiego, rywalizując ze szkołami podstawowymi z Liszek, Przegini, Krzeszowic, Skawiny, Zabierzowa, Woli Zachariaszowej i Świątnik Górnych.

Duży sukces odniosła również uczennica klasy VIIa – Natalia Łącka, zajmując trzecie miejsce na Mistrzowstwach Powiatu Krakowskego w Pływaniu Stylem Dowolnym i uzyskując awans do Mistrzowstw Województwa Małopolskiego.

Zawody2

Dnia 12 marca, uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wzięli udział w Moblinej Wystawie Naukowej zorganizowanej w Czernichowie przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Mobilna ekspozycja „Naukowiej – opowieść o powietrzu” przybliżyła uczniom problem zanieczyszczenia powietrza. Ponadto uczniowie mogli korzystać z animacji, poczty pneumatycznej, okularów rozszerzonej rzeczywistości i mapy zapachów. Natomiast uczniowie młodszych klas mogli oglądać pokazy naukowe odbywające się na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy.

Warsztaty

Zobacz galerię

Dziewczęca drużyna siatkarska z klas gimnazjalnych zajęła pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Udział w zwodach brały cztery drużyny z Gminy Czernichów. Były to drużyny ze Szkół Podstawowych w Kamieniu, Czernichowie, Przegini Duchownej i z Rybnej. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zostały Mistrzyniami Gminy Czernichów. Będą reprezentować gminę na Mistrzostwach Powiatu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Siatkarki

1 marca obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświącony pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu.

Wykleci

 Zobacz galerię

W środę, 20 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej - w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego- odbył się IV Gminny Konkurs „Mistrzowie Języka Polskiego”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Czernichów rywalizując w następujących kategoriach: ortografia, poprawność językowa, frazeologia, bogactwo wypowiedzi, literatura (znajomość usłyszanych tekstów), sławni Polacy (pisarze, poeci, kompozytorzy, malarze).

Szkołę Podstawową w Rybnej reprezentowali uczniowie klasy 7a: Anna Stawiarska, Michał Malik oraz Jakub Tekieli. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych i zajęli I miejsce! Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Podziękowania kierujemy również dla Pani Kingi Duszyk-Suder za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs

Zobacz galerię