14:24:51 - 25.06.2019

Spotkanie z Policjantem – Bądź widoczny – Świeć przykładem

22 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

IMG 20181022 112315