14:18:13 - 25.06.2019
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – Każdy może być ratownikiem

18 października br., przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonego przez Panią Barbarę Więcek. Pierwsza część spotkania dotyczyła informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, krwotoku z nosa, zakrztuszeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci wraz z rodzicami uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe oraz utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Następnie pod okiem instruktora rodzice i uczniowie ćwiczyli postępowanie w przypadku krwawieniu z nosa, zadławienia oraz bezpiecznego ułożenia ciała a także wykonywały masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym.
Naszemu Gościowi – pani Barbarze Więcek – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie szkolenia.

DSCF9083