14:51:04 - 25.06.2019
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

W naszym przedszkolu 10 maja uroczyście obchodzono Dzień Strażaka.
Dzieci przywitały strażaków krótkim przedstawieniem „O Wojtku, który chciał zostać strażakiem” oraz energicznymi piosenkami.  Przedszkolaki zaprezentowały również taniec patriotyczny „Polska”. Pan Komendant opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków o świętym Florianie oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Dzieci nauczyły się odróżniać i rozpoznawać wyjściowy mundur strażacki oraz strój bojowy, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową, mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Przypomniały sobie jakie są numery alarmowe oraz jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Wykazały się znajomością zapobiegania pożarom oraz dowiedziały się jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak wypalanie traw, czy pozostawianie szklanych butelek w lesie.
Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla najmłodszych w postaci cukierków.
Na  koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi, złożenie życzeń i wręczenie kwiatów.

Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Swieo Strazaka 2018

Zobacz Galerię