22:24:33 - 14.10.2019
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

23 września, w pierwszy dzień jesieni, do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień. Przyniosła ze sobą swoje dary w postaci pięknych, jesiennych liści, grzybów i kasztanów. Dzieci osobiście doświadczyły, że przyszła nowa, ciekawa i barwna pora roku.

jesien

 

Dnia 13 września do naszego przedszkola zawitała pielęgniarka - pani Justyna Malik oraz pani z ratownictwa medycznego - Barbara Więcek. Pani Basia przypomniała dzieciom o pracy jaką wykonują ratownicy medyczni, o ważnych numerach alarmowych oraz zaprezentowała wyposażenie apteczki, a także opowiedziała, w jakich sytuacjach są wykorzystywane poszczególne rzeczy. Pani Justyna opowiedziała dzieciom jaką pracę wykonuje pani pielęgniarka oraz jakie są niezbędne narzędzia związane z zawodem pielęgniarki. Następnie przeprowadziła Quiz, którego rozwiązaniem było zdanie: NASZA MOC TO POMOAGANIE. Zakończeniem części teoretycznej było podanie dzieciom przez panią pielęgniarkę Eliksiru zdrowia, który im bardzo smakował. Dalszą częścią zajęć był test praktyczny. Dzieci pomagały poszkodowanym, w określonych sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz prezent w postaci podręcznej apteczki. Podczas zajęć, dzieci nauczyły się wielu nowych rzeczy. PSerdecznie dziękujemy Pani Justynie i Pani Basi za wspaniałe zajęcia oraz za poświęcony czas.

Przedszkole pielegniarkaZobacz galerię

 • Herbata expressowa
 • Sok malinowy
 • Cukier
 • Notesik do korespondencji z rodzicami na pierwszej stronie proszę wypisać imię i nazwisko dziecka, telefon kontaktowy, adres e-mail
 • Teczka (na rysunki)
 • Blok rysunkowy kolorowy 3szt.
 • Blok techniczny kolorowy 3 szt.
 • Blok techniczny biały 3 szt.
 • Pudełko wymiary około 22cmx26cm
 • Kredki pastelowe, pisaki, farby plakatowe Astra 12 kolorów, pędzel, kubeczek, klej magik, patyczki do liczenia, liczydło, kolorowanka, plastelina 12 kolorów, nożyczki, pisaki
 • Piórnik (dziecko będzie go nosiło w plecaku), klej w sztyfcie, nożyczki, gumka, strugaczka, ołówek, kredki ołówkowe 24 kolory
 • Reklamówka, podpisana, z zapasowym ubraniem. Do pozostawienia w szatni w dużym kartonie (zapasowe spodnie, majtki, skarpetki, koszulka).
 • Śniadaniówka
 • Worek na pantofle

   WSZYSTKIE RZECZY DZIECKA NALEŻY PODPISAĆ

Uczennice klasy 3b – Iza Kramarczyk i Ola Podgórska wcieliły się w rolę nauczycieli. Dziewczynki przygotowały dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego zajęcia z języka angielskiego. Młodsi koledzy poznali podstawowe nazwy części ciała oraz nauczyli się nowej piosenki. Uczennice przygotowując ćwiczenia i zadania, wykazały się dużą kreatywnością. Wchodząc w rolę uczącego zaplanowały, przygotowały i poprowadziły zajęcia z wielkim zaangażowaniem, tak aby jak najefektywniej podzielić się swoimi umiejętnościami z młodszymi. Przedszkolaki bardzo chętnie się uczyli, poważnie traktując koleżanki w roli nauczycielek. Byli bardzo aktywni podczas zajęć prowadzonych w ten sposób. Zajęcia bardzo podobały się zarówno prowadzącym „nauczycielom” jak i młodszym uczniom.

Angielski

Zobacz galerię

Spotkanie z Policjantem – Bądź widoczny – Świeć przykładem

22 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

IMG 20181022 112315

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – Każdy może być ratownikiem

18 października br., przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonego przez Panią Barbarę Więcek. Pierwsza część spotkania dotyczyła informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, krwotoku z nosa, zakrztuszeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci wraz z rodzicami uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe oraz utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Następnie pod okiem instruktora rodzice i uczniowie ćwiczyli postępowanie w przypadku krwawieniu z nosa, zadławienia oraz bezpiecznego ułożenia ciała a także wykonywały masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym.
Naszemu Gościowi – pani Barbarze Więcek – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie szkolenia.

DSCF9083

Na straganie – „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”.

Soczyste, smaczne, piękne i zdrowe – świeże warzywa we własnej osobie.   Dnia 18 października 2018R, przedszkolaki wystawiły spektakl pt; „Na straganie”. Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy oraz towarzystwo pani Jesieni na scenie miała na celu promowanie zdrowego trybu życia, wdrażanie do jedzenia warzyw i owoców ze względu na ich walory a przede wszystkim kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw zdrowotnych.

 

DSCF9054

W naszym przedszkolu 10 maja uroczyście obchodzono Dzień Strażaka.
Dzieci przywitały strażaków krótkim przedstawieniem „O Wojtku, który chciał zostać strażakiem” oraz energicznymi piosenkami.  Przedszkolaki zaprezentowały również taniec patriotyczny „Polska”. Pan Komendant opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków o świętym Florianie oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Dzieci nauczyły się odróżniać i rozpoznawać wyjściowy mundur strażacki oraz strój bojowy, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową, mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Przypomniały sobie jakie są numery alarmowe oraz jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Wykazały się znajomością zapobiegania pożarom oraz dowiedziały się jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak wypalanie traw, czy pozostawianie szklanych butelek w lesie.
Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla najmłodszych w postaci cukierków.
Na  koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi, złożenie życzeń i wręczenie kwiatów.

Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Swieo Strazaka 2018

Zobacz Galerię

16 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pani Barbara Więcek opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Nauczyły się układu ciała osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy; resuscytacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Mali Ratownicy 2018

Zobacz Galerię

8 marca odbył się apel "Świeżaki górą". Przedszkolaki przedstawiły informacje zdobyte podczas zajęć w ramach projektu "Zdrowo jem, wiecej wiem". Apelowały do uczniów, by codziennie zajdali owoce i warzywa. Informowały o tym jak ważne witaminy zawarte są w owocach i warzywach i jak istotną rolę odgrywają w naszym organiźmie. Przedszkolaki wraz ze swoimi świeżakami przekazywali ważne informacje w formie ciekawych wierszyków oraz w zabawnej i energicznej piosence.

wiezaki 2018

Zobacz Galerię