14:02:49 - 22.10.2018
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

W naszym przedszkolu 10 maja uroczyście obchodzono Dzień Strażaka.
Dzieci przywitały strażaków krótkim przedstawieniem „O Wojtku, który chciał zostać strażakiem” oraz energicznymi piosenkami.  Przedszkolaki zaprezentowały również taniec patriotyczny „Polska”. Pan Komendant opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków o świętym Florianie oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Dzieci nauczyły się odróżniać i rozpoznawać wyjściowy mundur strażacki oraz strój bojowy, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową, mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Przypomniały sobie jakie są numery alarmowe oraz jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Wykazały się znajomością zapobiegania pożarom oraz dowiedziały się jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak wypalanie traw, czy pozostawianie szklanych butelek w lesie.
Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla najmłodszych w postaci cukierków.
Na  koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi, złożenie życzeń i wręczenie kwiatów.

Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Swieo Strazaka 2018

Zobacz Galerię

16 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pani Barbara Więcek opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Nauczyły się układu ciała osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy; resuscytacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Mali Ratownicy 2018

Zobacz Galerię

8 marca odbył się apel "Świeżaki górą". Przedszkolaki przedstawiły informacje zdobyte podczas zajęć w ramach projektu "Zdrowo jem, wiecej wiem". Apelowały do uczniów, by codziennie zajdali owoce i warzywa. Informowały o tym jak ważne witaminy zawarte są w owocach i warzywach i jak istotną rolę odgrywają w naszym organiźmie. Przedszkolaki wraz ze swoimi świeżakami przekazywali ważne informacje w formie ciekawych wierszyków oraz w zabawnej i energicznej piosence.

wiezaki 2018

Zobacz Galerię

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli.

7 lutego odbył się niesamowity bal, na który przybyło wielu zacnych gości: Spiderman oraz Spiderman-women, piraci, piłkarze, wojownicy ninja, Zorro, Księżniczki, Elza, Czerwony Kapturek i wiele innych gwizad lub postaci z baśni.

Porządku dopilnowali policjanci, strażak, rycerz a także żołnierze. Na wszystkich czekała świetna zabawa: konkursy, gry, tańce oraz mnóstwo śmiechu. Kowboy i Kowboyka w bajecznie kolorowej sali zachęcali wszystkich uczestników do zabawy w rytmie wspaniałej muzyki.

Karnawal 2018

Zobacz Galerię

8 grudnia w naszej szkole gościliśmy górnika pana Andrzeja Poprawa, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Dzieci chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni oraz  sprzętu górniczego. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Gornik w szkole 2017Zobacz Galerię

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, kart oraz wywróżyć jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną.  
Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami.

Andrzejki 2017

Zobacz Galerię

Dnia 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka.


Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta oraz oglądały ilustracje znanych misiów: Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Koralgola, Misia Yoggi, a także opowiadały o znanych przygodach tychże bohaterów. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Czarodziejskie zabawki” oraz rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek. Dzieciaki wykonywały różne zadania z misiami.
Kolejna część święta odbyła się  ruchowo, gdzie wszystkie przedszkolaki razem z misiami uczestniczyły w misiowych zabawach. Dzieci wykonywały „Misiowe ćwiczenia”, rozwiązywały zagadki „Kubusia Puchatka” i wykonywały prace plastyczne. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami przy muzyce.

Dzien Pluszowego Misia 2017

Zobacz Galerię

Obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. To doskonała okazja, żeby utrwalać z dziećmi, chociaż podstawowe, to jakże ważne dla zdrowia zasady higieny osobistej. Inscenizacja przedstawiona przez przedszkolaków uświadomiła ona dzieciom, że wirusy i bakterie, choć niewidoczne gołym okiem, są niebezpieczne, ponieważ roznoszą choroby. Najprostszym sposobem na walkę z nimi jest utrzymywanie czystości. Dzieci wykazały się wiedzą na temat sytuacji, w których szczególnie ważne jest umycie rąk. Piosenki śpiewane przez przedszkolaków podsumowały i utrwalały wiedzę na temat tego jak ważne jest mycie rąk.

Dbamy o higiene 2017

Zobacz Galerię

Dnia 25 maja 2017r. na rynku głównym w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród
z ogólnopolskiego konkursu plastycznego XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Oliwia Skalna oraz Natalia Fryc z oddziału przedszkolnego zastały wyróżnione, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.
Dziewczynki znalazły się w gronie osób nagrodzonych, co nie było łatwe, gdyż uczestników było wielu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 12 V 2017r. przedszkolaków odwiedzili Panowie Strażacy. Z okazji ich święta dzieci przygotowały inscenizację pod tytułem „Pali się!”, złożyły serdeczne życzenia, zaśpiewały piosenki, wręczyły kwiaty oraz samodzielnie narysowane obrazki „Nasi strażacy”.

Dzięki takim spotkaniom dzieci bliżej poznają zawód strażaka oraz wszelkie niebezpieczeństwa związane z ich pracą. Przedszkolaki zadawały pytania, na które strażacy chętnie udzielali odpowiedzi oraz przekazywali cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły numer alarmowy 998. Jednakże największą atrakcją było założenie hełmu strażackiego. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Dzien strazaka 2017

Zobacz Galerię