13:49:09 - 25.06.2019
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT
 
mrpo4

Uczennice klasy 3b – Iza Kramarczyk i Ola Podgórska wcieliły się w rolę nauczycieli. Dziewczynki przygotowały dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego zajęcia z języka angielskiego. Młodsi koledzy poznali podstawowe nazwy części ciała oraz nauczyli się nowej piosenki. Uczennice przygotowując ćwiczenia i zadania, wykazały się dużą kreatywnością. Wchodząc w rolę uczącego zaplanowały, przygotowały i poprowadziły zajęcia z wielkim zaangażowaniem, tak aby jak najefektywniej podzielić się swoimi umiejętnościami z młodszymi. Przedszkolaki bardzo chętnie się uczyli, poważnie traktując koleżanki w roli nauczycielek. Byli bardzo aktywni podczas zajęć prowadzonych w ten sposób. Zajęcia bardzo podobały się zarówno prowadzącym „nauczycielom” jak i młodszym uczniom.

Angielski

Zobacz galerię

Spotkanie z Policjantem – Bądź widoczny – Świeć przykładem

22 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

IMG 20181022 112315

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – Każdy może być ratownikiem

18 października br., przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonego przez Panią Barbarę Więcek. Pierwsza część spotkania dotyczyła informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, krwotoku z nosa, zakrztuszeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci wraz z rodzicami uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe oraz utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Następnie pod okiem instruktora rodzice i uczniowie ćwiczyli postępowanie w przypadku krwawieniu z nosa, zadławienia oraz bezpiecznego ułożenia ciała a także wykonywały masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym.
Naszemu Gościowi – pani Barbarze Więcek – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie szkolenia.

DSCF9083

Na straganie – „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”.

Soczyste, smaczne, piękne i zdrowe – świeże warzywa we własnej osobie.   Dnia 18 października 2018R, przedszkolaki wystawiły spektakl pt; „Na straganie”. Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy oraz towarzystwo pani Jesieni na scenie miała na celu promowanie zdrowego trybu życia, wdrażanie do jedzenia warzyw i owoców ze względu na ich walory a przede wszystkim kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw zdrowotnych.

 

DSCF9054

W naszym przedszkolu 10 maja uroczyście obchodzono Dzień Strażaka.
Dzieci przywitały strażaków krótkim przedstawieniem „O Wojtku, który chciał zostać strażakiem” oraz energicznymi piosenkami.  Przedszkolaki zaprezentowały również taniec patriotyczny „Polska”. Pan Komendant opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków o świętym Florianie oraz odpowiadał na liczne pytania dzieci.

Dzieci nauczyły się odróżniać i rozpoznawać wyjściowy mundur strażacki oraz strój bojowy, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową, mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Przypomniały sobie jakie są numery alarmowe oraz jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Wykazały się znajomością zapobiegania pożarom oraz dowiedziały się jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak wypalanie traw, czy pozostawianie szklanych butelek w lesie.
Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla najmłodszych w postaci cukierków.
Na  koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi, złożenie życzeń i wręczenie kwiatów.

Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Swieo Strazaka 2018

Zobacz Galerię

16 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pani Barbara Więcek opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, zakrztuszenia czy krwotoku z nosa. Nauczyły się układu ciała osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy; resuscytacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Mali Ratownicy 2018

Zobacz Galerię

8 marca odbył się apel "Świeżaki górą". Przedszkolaki przedstawiły informacje zdobyte podczas zajęć w ramach projektu "Zdrowo jem, wiecej wiem". Apelowały do uczniów, by codziennie zajdali owoce i warzywa. Informowały o tym jak ważne witaminy zawarte są w owocach i warzywach i jak istotną rolę odgrywają w naszym organiźmie. Przedszkolaki wraz ze swoimi świeżakami przekazywali ważne informacje w formie ciekawych wierszyków oraz w zabawnej i energicznej piosence.

wiezaki 2018

Zobacz Galerię

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli.

7 lutego odbył się niesamowity bal, na który przybyło wielu zacnych gości: Spiderman oraz Spiderman-women, piraci, piłkarze, wojownicy ninja, Zorro, Księżniczki, Elza, Czerwony Kapturek i wiele innych gwizad lub postaci z baśni.

Porządku dopilnowali policjanci, strażak, rycerz a także żołnierze. Na wszystkich czekała świetna zabawa: konkursy, gry, tańce oraz mnóstwo śmiechu. Kowboy i Kowboyka w bajecznie kolorowej sali zachęcali wszystkich uczestników do zabawy w rytmie wspaniałej muzyki.

Karnawal 2018

Zobacz Galerię

8 grudnia w naszej szkole gościliśmy górnika pana Andrzeja Poprawa, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Dzieci chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni oraz  sprzętu górniczego. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Gornik w szkole 2017Zobacz Galerię

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, kart oraz wywróżyć jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną.  
Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami.

Andrzejki 2017

Zobacz Galerię