04:44:23 - 19.02.2018
Bądż kumplem
 
E-Dziennik
 
Info logowania
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
 
 
Przedszkolaczek
 
Światowe Dni Młodzieży
 
baner 250x250
 
trzymaj forme
 
LOGO WOLONTARIAT

8 grudnia w naszej szkole gościliśmy górnika pana Andrzeja Poprawa, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Dzieci chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni oraz  sprzętu górniczego. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Gornik w szkole 2017Zobacz Galerię

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.
W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, kart oraz wywróżyć jaki zawód będą wykonywać, gdy dorosną.  
Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami.

Andrzejki 2017

Zobacz Galerię

Dnia 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka.


Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta oraz oglądały ilustracje znanych misiów: Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Koralgola, Misia Yoggi, a także opowiadały o znanych przygodach tychże bohaterów. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Czarodziejskie zabawki” oraz rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek. Dzieciaki wykonywały różne zadania z misiami.
Kolejna część święta odbyła się  ruchowo, gdzie wszystkie przedszkolaki razem z misiami uczestniczyły w misiowych zabawach. Dzieci wykonywały „Misiowe ćwiczenia”, rozwiązywały zagadki „Kubusia Puchatka” i wykonywały prace plastyczne. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami przy muzyce.

Dzien Pluszowego Misia 2017

Zobacz Galerię

Obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. To doskonała okazja, żeby utrwalać z dziećmi, chociaż podstawowe, to jakże ważne dla zdrowia zasady higieny osobistej. Inscenizacja przedstawiona przez przedszkolaków uświadomiła ona dzieciom, że wirusy i bakterie, choć niewidoczne gołym okiem, są niebezpieczne, ponieważ roznoszą choroby. Najprostszym sposobem na walkę z nimi jest utrzymywanie czystości. Dzieci wykazały się wiedzą na temat sytuacji, w których szczególnie ważne jest umycie rąk. Piosenki śpiewane przez przedszkolaków podsumowały i utrwalały wiedzę na temat tego jak ważne jest mycie rąk.

Dbamy o higiene 2017

Zobacz Galerię

Dnia 25 maja 2017r. na rynku głównym w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród
z ogólnopolskiego konkursu plastycznego XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Oliwia Skalna oraz Natalia Fryc z oddziału przedszkolnego zastały wyróżnione, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.
Dziewczynki znalazły się w gronie osób nagrodzonych, co nie było łatwe, gdyż uczestników było wielu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 12 V 2017r. przedszkolaków odwiedzili Panowie Strażacy. Z okazji ich święta dzieci przygotowały inscenizację pod tytułem „Pali się!”, złożyły serdeczne życzenia, zaśpiewały piosenki, wręczyły kwiaty oraz samodzielnie narysowane obrazki „Nasi strażacy”.

Dzięki takim spotkaniom dzieci bliżej poznają zawód strażaka oraz wszelkie niebezpieczeństwa związane z ich pracą. Przedszkolaki zadawały pytania, na które strażacy chętnie udzielali odpowiedzi oraz przekazywali cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły numer alarmowy 998. Jednakże największą atrakcją było założenie hełmu strażackiego. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Dzien strazaka 2017

Zobacz Galerię

     21 marca przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę a powitały upragnioną wiosnę. Dzieci wraz z kolorowymi Marzannami wyruszyły nad rzekę. Z okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimy panno, Ciebie pożegnamy wiosnę powitamy!” – pożegnały zimę.

Ku zachowaniu tradycji jedna maleńka marzanna została utopiona w rzece a pozostałe spalone; dbając o ekologię, kukły zostały wykonane ze słomy. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała dzieci i zostanie z nami na dobre.

Marzanna 2017

Zobacz Galerię

Duże i małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole
w Rybnej.
W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub wielkim, przyjacielem –  Misiem.  Przybyły przeróżne misie, ale każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się paradą wszystkich misi, każdy właściciel przedstawił swojego przyjaciela. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, obejrzały prezentację o niedźwiedziach, bawiły się przy piosenkach m.in. „Dwa malutkie misie” oraz ‘Pluszowy miś”. Zabawy ruchowe i taneczne odbywały się w energicznej i radosnej atmosferze
a konkursy, quizy i zgadywanki pozwoliły utrwalić kilka podstawowych informacji o misiach fantastycznych i rzeczywistych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z „Pluszakiem”

Dzien Misia

Zobacz Galerię

     Od października maluchy z klas „0” biorą udział w programie pt. „Zdrowo jem, więcej wiem.”

Jest to cykl zajęć realizowany w ciągu roku szkolnego. W trakcie zajęć dzieci zdobywają wiedzę na temat szkodliwego jedzenia słodyczy. Samodzielnie dochodzą do wniosku że słodycze są niezdrowe i są przyczyną wielu chorób. Dlatego warto je zastąpić owocami i warzywami które dostarczają organizmowi wielu witamin i składników mineralnych.

Zdobyte wiadomości przedszkolaki próbują zastąpić w praktyce:

- m.in. robią samodzielnie zdrowe kanapki na śniadanie.

- rysują plakaty zachęcające do jedzenia warzyw i owoców.

- wykonują kukiełki do przedstawienia

Zdrowo jemwiecej wiem

Zobacz Galerię

     W nocy z 10 na 11 czerwca odbyła się w naszej szkolnej "zerówce" Noc Małych Odkrywców. Udało się ją zorganizować w dużej mierze dzięki pomocy tutejszej drużyny harcerskiej i gromady zuchowej. Na wszystkich małych odkrywców czekało mnóstwo atrakcji m.in: gra terenowa połączona z nauką szyfrowania, udział w eksperymentach fizycznych, pląsy i zabawy harcerskie, "piżama-disco" oraz kino nocne, na które bilety zdobyć było można w grze terenowej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie kursu pierwszego stopnia Małego Odkrywcy oraz Dziennik Odkrywcy, w którym można notować mniejsze i większe odkrycia dokonywane na co dzień. Bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję powtórzyć to także w przyszłości.

 

Noc odkrywc 2016

Zobacz Galerię